19 май Европейски ден за борба със затлъстяването
На 12 май 2026г. пред Младежки дом- Художествена галерия, гр .Нова Загора се проведе информационен ден. Поводът беше отбелязването на 19 май Европейски ден за борба със затлъстяването.
Инициативата е в партньорство между Регионална здравна инспекция – Сливен и Община Нова Загора. Тя премина при голям интерес от страна на гражданите. Лица на възраст от 33 до 85 годишна възраст се включиха в мероприятието.
Измервания за индекс на телесна маса бяха направени на 39 човека, кръвно налягане на 32, кръвна захар – 24 и 13 лица пожелаха измерване на съдържание на въглероден монооксид (COppm) и карбоксихемоглобин в издишан въздух
Предоставени бяха информационни материали и препоръки за здравословен начин на живот.








